Koning te rijk op Prinsenhil
- Dentalair
- 27 jan
- 3 minuten om te lezen
Dentalair opent nieuw distributiecentrum in Breda
Dentalair groeit hard – en daar zijn we trots op. Op vrijdag 4 april 2025 tekenden we officieel voor de ingebruikname van ons gloednieuwe distributiecentrum in Breda. Een belangrijke mijlpaal die niet alleen ruimte biedt voor verdere groei, maar ook symbool staat voor vernieuwing, duurzaamheid en internationale ambitie. Letterlijk en figuurlijk voelen we ons koning te rijk op Prinsenhil.

Sneller, slimmer en schaalbaar
Met dit nieuwe distributiecentrum zetten we een grote stap vooruit in onze logistieke slagkracht. Het moderne pand van 4.575 m², gelegen op het Prinsenhil Logistics Park, is strategisch gepositioneerd om onze klanten in Noord-Europa nog beter te bedienen. Dat betekent kortere doorlooptijden, snellere service en een nog hogere leverbetrouwbaarheid.
“Dit distributiecentrum stelt ons in staat om onze klanten sneller, efficiënter en nog beter te bedienen,” aldus Harald Hagesteijn. “Dankzij deze schaalvergroting kunnen we onze prijzen concurrerend houden. Daar profiteren onze klanten direct van.”
Alleen het magazijn voor Dentalair Consumables verhuist naar Breda. Het hart van onze organisatie blijft gevestigd op onze vertrouwde locatie in Dordrecht.
Klaar voor Europese groei
De keuze voor Breda is bewust gemaakt. De stad ligt op een belangrijk logistiek kruispunt, tussen de havens van Rotterdam en Antwerpen en de luchthavens van Schiphol en Brussel. Deze centrale ligging maakt het mogelijk om onze dienstverlening verder uit te breiden over de landsgrenzen, zonder concessies te doen aan snelheid of kwaliteit.
“We zijn klaar voor verdere Europese groei. Breda is hiervoor de ideale uitvalsbasis,” vertelt Harald. “Zo versterken we onze positie in Noord-Europa en blijven we onze klanten bedienen zoals ze dat van ons gewend zijn.”
Duurzaamheid als uitgangspunt
Het nieuwe distributiecentrum is niet alleen functioneel, maar ook een toonbeeld van duurzaamheid. Het gebouw voldoet aan de hoogste milieunormen en is ontworpen met oog voor mens en omgeving. Zo beschikt het pand over:
Energielabel A+++
BREEAM-NL ‘Very Good’ certificering
Groene gevels en daken
Veel daglicht en een natuurrijke werkomgeving
“We wilden meer dan een standaard warehouse,” zegt Harald. “Dit is een plek waar duurzaamheid, welzijn en werkplezier samenkomen. Dat voel je in alles.”
Daarnaast zijn er uitgebreide voorzieningen voor elektrisch vervoer. Zowel medewerkers als distributiepartners kunnen gebruikmaken van laadfaciliteiten voor auto’s, bestelwagens en trucks, waardoor duurzaam transport praktisch en toegankelijk wordt.

Een werkplek om trots op te zijn
Ook voor onze medewerkers betekent het nieuwe distributiecentrum een grote stap vooruit. Het pand biedt moderne werkplekken, lichte kantoren en uitzicht op groen – allemaal elementen die bijdragen aan een prettige en gezonde werkomgeving.
“Het voelt echt als een nieuwe start,” vertelt hoofd magazijn Glenn Seltenrijch. “We krijgen een mooie, ruime werkplek op een fantastische locatie. Alles is erop gericht om prettig én efficiënt te werken.”
Breda draagt hier eveneens aan bij. De locatie is uitstekend bereikbaar, zowel met de auto als met het openbaar vervoer. Het station ligt op slechts 2,5 kilometer afstand en biedt directe verbindingen met onder andere Amsterdam en Brussel.
Over Prinsenhil Logistics Park
Het distributiecentrum maakt deel uit van Prinsenhil Logistics Park, een modern en toekomstgericht bedrijventerrein waar duurzaamheid, bereikbaarheid en werkcomfort centraal staan. Ontwikkelaar WDP ontwierp het complex met veel aandacht voor biodiversiteit, klimaatadaptatie en gezonde werkplekken.
“Dit is geen grijze blokkendoos, maar een plek waar je als bedrijf echt trots op kunt zijn,” aldus de projectontwikkelaar.
Operationeel vanaf zomer 2026
De officiële oplevering vond begin april plaats. Vanaf zomer 2026 zal het distributiecentrum volledig operationeel zijn. Tot die tijd werken we aan de inrichting, automatisering en de voorbereiding van de verhuizing van het magazijn vanuit Dordrecht.
“Dit is een investering in de toekomst, voor onze mensen, onze klanten en onze organisatie,” besluit Harald. “Met dit nieuwe warehouse zetten we Dentalair stevig op de kaart in Europa. En daar zijn we trots op.”





Opmerkingen